Po zmianie władzy i radykalnych decyzjach dotyczących mediów publicznych wiele mówiło się o zmianie przekazu i odpolitycznianiu TVP. Jak sytuacja w głównym serwisie informacyjnym Telewizji Polskiej wygląda po kilku miesiącach? Eksperci wzięli pod lupę "czystą wodę" serwowaną widzom "19:30". Wnioski, do jakich doszli, mogą wielu zaskoczyć.
Widzowie mogli dzisiaj zobaczyć nowego gospodarza "Teleexpressu”. Bartosz Cebeńko wystąpił obok Macieja Orłosia i Aleksandry Kostrzewskiej w roli prowadzącego programu. Jak wypadł jego debiut? Dziennikarz już od pierwszych chwil programu podkreślił, jak ważne jest to dla niego wyróżnienie.
Nowe władze TVP nie zwalniają tempa. Wkrótce zakończyć się ma prowadzona właśnie przeprowadzka, w ramach której studia głównych programów umiejscowione zostaną na stałe na Woronicza. Nie oznacza to jednak, że wyremontowane przestrzenie na Placu Powstańców Warszawy ulegną zmarnowaniu. Na nie też jest już konkretny pomysł.
Dziennikarze pracujący w „Panoramie” TVP 2 napisali list, w którym opisują, w jakich warunkach muszą obecnie tworzyć program. Około 20 osób zwróciło się do szefa TAI, Grzegorza Sajóra w sprawie fatalnej sytuacji pracowników. Jeden z dziennikarzy zapewnia, że odpowiedź przyszła błyskawicznie.
Jak sprawuje się nowy zespół tworzący programy Telewizji Polskiej? Jak Polacy oceniają zmiany w państwowej telewizji? Na to pytanie odpowiedzieli rozmówcy Eryka Błaszczaka. Seniorzy nie postawili suchej nitki także na działaniach Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska.
Wynikiem przejęcia władzy w Polsce są diametralne zmiany w zarządzie i samym wyglądzie stacji Telewizji Polskiej. Wielu z pewnością czekało na chwilę, która miała miejsce w niedzielnym wydaniu programu "Gość Wieczoru”. W czasie weekendowej emisji TVP Info stacja przeprosiła społeczność LGBT+ za słowa, które nieustannie padały pod ich adresem na antenie w ostatnich latach. Jeden z gości programu był poruszony zachowaniem Wojciecha Szeląga.